Haber

Türkiye’nin Canberra Büyükelçiliği 474 bin dolar bağış topladı

Canberra’daki Türkiye Büyükelçiliği, deprem felaketi için düzenledikleri bağış kampanyasındaki miktarın 474 bin Avustralya Dolarına (AUD) ulaştığını duyurdu. Öte yandan Avustralya arama kurtarma grubunun Türkiye’deki deprem bölgelerinde çalışmalarına devam ettiği açıklandı.

Türkiye’nin Canberra Büyükelçiliği, depremzedelere yardım amacıyla başlattıkları bağış kampanyasında hedeflerinin 500 bin AUD olduğunu belirterek, bugün itibarıyla 474 bin AUD’ye ulaştıklarını açıkladı. Açıklamada, “22 Şubat 2023 saat 12:00 itibarıyla depremzedeler için 474.090,12 Avustralya Doları tahsil edilmiştir.”

AVUSTRALYA EKİBİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR Deprem felaketinin ardından Avustralya, 14 Şubat’ta sağlık görevlilerinin de içinde bulunduğu bir ‘kentsel arama kurtarma’ grubu gönderdi. Grubun şu anda deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Avustralya Dış İlişkiler ve Ticaret Dairesi (DFAT) İnsani Yardım Koordinatörü Beth Delaney, ekibin çalışmaları hakkında dün yaptığı açıklamada, “Avustralya’nın Kentsel Arama ve Kurtarma Uzmanları, Türkiye’deki yıkıcı depremlerin ardından Türkiye’ye paha biçilmez takviye sağlamaya devam ettiğini söyledi. Türk makamları ve toplulukları” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu