Haber

Trabzonspor-Basel maçı sonrası

UEFA Konferans Ligi play-off türündeki ilk maçında İsviçre’nin Basel takımını 1-0 mağlup eden Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı, “Maç ülkemize manevi olarak çok iyi geldi” dedi.

söz konusu.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Avcı, teknik ve taktiğin pek devreye girmediği günlerden geçtiklerini belirterek, “Maç manevi olarak ülkemize çok iyi geldi. Tek takım Trabzonspor oldu. Türkiye’nin sevdiği.” söz konusu.

Kulüp liderlerini ve her gruptan taraftarı müsabakada görmenin çok güzel olduğunu dile getiren Avcı, şöyle devam etti:

“Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Malatya, Adıyaman formalarını ve bayrağını tribünlerde görmek, buraya gelen kulüp liderlerine, sosyal medyada her yerden takviye verenlere bakmak çok güzel. Trabzonspor ile başladı. Oyunlar oynanacak, kazanılacak, kaybedilecek. Rekabet, saygı Türk futboluna katkı sağlayacaktır. Bugünün Trabzon’da start alıyor olması bu takımın teknik direktörü olarak beni mutlu ediyor. Herkesin birbirine saygı gösterdiği süreç inşallah başlar.”

Oyuncularını tebrik eden Avcı, “Maçın başından sonuna kadar konsantrasyonlarını kaybetmediler, disipline ve oyuna sadık kaldılar. İlk yarı 1 durum dışında pozisyon vermedik. Kalecinin devreye girdiği yerde 5-6 net pozisyonumuz var. Bugün burada bozabilirdik.” değerlendirmesini yaptı.

Avcı, bir hafta sonra oynayacakları müsabakada konsantrasyonun yüksek olacağını belirterek, “Ülkenin içinden geçtiği süreçten biraz olsun insanların yüzünü güldürebilsek ne mutlu bize. Bu beni mutlu ediyor. Avrupa’da Trabzonspor tarihindeki 16 takımdan biri olmak istiyoruz.Taraftarlara teşekkür ederim.Kulüp başkanları buraya koşarak gelen insanlara saygılarımı sunuyorum dedi.

Avcı, Marek Hamsik’in geleceği ile ilgili bir soru üzerine, “Hamsik ile yarın geleceği ve alacağı kararlar hakkında sohbet edeceğiz. Ondan her şekilde yararlanmak istiyoruz. Yarın oturup konuşuruz. Ayrıca hızlı çalışıyor. Geri dönüş açısından daha iyi olabilir.” dedi.

Basel maçının ardından Avrupa’da dostluk maçı oynayacaklarını kaydeden Avcı, “Türklerin yaşadığı, perişan olduğu yer Almanya. Depremzedeler için özel maç oynayacağız. Basel’den oraya geçeceğiz. , maçı oyna ve Türkiye’ye dön.” söz konusu.

osmangaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu