Haber

Memduh Büyükkılıç’tan ‘birlik’ mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin ardından tüm Türkiye tek yürek yaralarının sarılması için çalışmalar yürütürken Önder Dr. Memduh Büyükkılıç deprem bölgesine giderek enkaz çalışmalarını takip etti ve uyum toplantılarına katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gruplarının deprem bölgesinde koordinasyonunu da sağlayan Önder Büyükkılıç, bölgedeki çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Herkesin görevinin başında olduğuna dikkati çeken Büyükkılıç, “Burada AFAD’ın kontrolünde sayın Aksaray Kaymakamımız Hamza Bey başkanlık ediyor. Onun ahenk ve başkanlığında belediye başkanlarımız var, milletvekillerimiz var, herkes burada. ilgili ilçenin belediye başkanı ve kaymakamı burada. Herkes bir görevde. Ekipler olabilecek her konuda gerekli özeni göstererek özverili ve özverili bir şekilde çalışıyorlar. Bunun dışında ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve altyapı hizmetlerinde çalışmak için her türlü çabayı göstermektedir. Yani burada bir bakıma sorumlu davranmanın en hoş örnekleri sergileniyor.”

“ULUS, İLETİŞİM”

Milletin kilitlenmiş durumda olduğunun altını çizen Önder Büyükkılıç, “Milletin fedakarlıklarını görüyoruz, hayır kurumlarımızın, ilgili resmi kurumlarımızın, belediyelerimizin desteklerini hep birlikte görüyor ve gözlemliyoruz. Halk birlik oldu” dedi.

“BU DÖNEM BİRLİK OLMA DÖNEMİ, YARALARIN İYİLEŞME DÖNEMİ, AZ KONUŞMA VE ÇOK İŞ YAPMA DÖNEMİDİR”

Büyükkılıç, dezenformasyon niteliğindeki değerlendirmelere ve açıklamalara da tepki göstererek, “Bu dönem birlik olma dönemidir, bu dönem iyileşme dönemidir, bu dönem az konuşup çok yapma dönemidir. Bence hepimiz bu özverili çalışmayı yapmalıyız.”

Önder Büyükkılıç, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek şunları söyledi:

“Kayseri olarak hem maddi hem manevi vatandaşımızın yanındayız. Hastanelerimiz, ekipman, destek, gıda, lojistik ile her türlü destek. Bu anlamda Kayseri hayırseverlerin şehridir. Aynı zamanda komşu il olması nedeniyle buradan nakledilen canlarımızı, ilçelerimizden arkadaşlarımızı ağırlıyoruz. Biz de onlara her türlü imkanı sağlıyoruz. Ben bu döneme kenetlenme dönemi diyorum.”

Başkan Büyükkılıç, deprem bölgesinden basiretli yayınları için basın mensuplarına teşekkür etti.

haberkorgan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu