Haber

İngiliz istihbarat raporu: Wagner güçleri Bahmut’ta ilerleme kaydetti

İngiltere Savunma Bakanlığı istihbarat raporunda, Wagner güçlerinin Bahmut şehir merkezinde kademeli ilerleme kaydettiği, ancak Ukrayna kuvvetlerinin de son 4 gün içinde şehir çevresinde taktiksel ilerleme kaydettiği belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanlığı’nın günlük olarak yayınladığı Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin rapora göre, Wagner Grubu güçleri, Donetsk bölgesindeki Bahmut şehir merkezindeki Ukrayna mevzilerini temizlemek için kademeli ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Ancak son dört gün içinde Ukrayna kuvvetlerinin Bahmut’un ortamını kendi lehlerine istikrara kavuşturarak taktik ilerleme kaydettiği belirtildi.

“Kentin güneyindeki ilerlemeye ek olarak, Ukrayna saldırıları Rus cephe hattını şehrin kuzeybatısına doğru geri itti. Bu, Ukrayna kuvvetlerinin 0506 numaralı ana ikmal yolunu daha güvenli bir şekilde yeniden kullanmasını sağladı. Rusya’nın Donets-Donbas Kanalı batıya doğru kaydı” denildi. “İlerlemesini durduruyor ve kanal yolunu, Chasiv Yar kasabası çevresindeki derin savunma bölgesinin bir parçası olarak bir engele çeviriyor.”

habertaskent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu