Haber

Hatay’da 14 saat sonra enkazdan çıkarılan aile hastanede buluştu

Cumhuriyet tarihinin en şiddetli depremine 6. gününde girdi.

Kahramanmaraş merkezli afet 10 ili enkaza çevirdi.

Arama kurtarma ekiplerinin yoğun çalışması son ana kadar sürerken, mucizevi kurtarma çalışmaları da yüreklere su serpti.

Depremin vurduğu illerden biri de Hatay oldu.

Bir ailenin 14 saatlik yaşam mücadelesi

Evci ailesinin iki kızı ve bir oğlu, Antakya ilçesindeki 7 katlı binadan 14 saat sonra çıkabildi.

İlk olarak baba Hasan Konutçu, depremde koşarak kaçtığı 2 kızını baca deliğinden çıkardığını, ardından eşi ve oğlu için 14 saat yoğun çaba sarf ettiğini belirtti.

“Kurtarma bizim için”

Babası Hasan Konutçu ailesine minnettar olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Oldukça büyük bir yıkımdı. 14 saatte enkazdan çıktık, 7 katlı bir binaydı. Bizim için yine kurtuluş ama etrafımıza baktığımızda büyük bir üzüntü ve acı yaşıyoruz.”söz konusu.

Küçük Emrullah hastanede babasının elini hiç bırakmazken hayalinin eve gitmek olduğunu söyledi.

“Oğlumla hastanede tanıştım”

Anne Hayriye Konutçu, şunları söyledi:

Depremde eşime ve çocuklarıma bile ulaşamadık. Eşim kendi çabasıyla kızlarımı baca deliğinden kurtardı. 14 saat sonra yardım geldi ve bizi çıkardı. Oğlumla hastanede tanıştım. O anlar benim için bir kurtuluş. Beni buraya getirdiler, eşimi acilde gördüm, sonra oğlumu getirdiler. Allah herkesten razı olsun bizleri yalnız bırakmadılar. Enkaz altında kalan herkesin ailelerine kavuşması için dua ettim. Şu an tek istediğim çocuklarıma sarılmak

“Her zaman bir şeyler alacağımı söyledim”

Anne Konutçu, oğlunu enkaz altında bırakmamak için çaba sarf ettiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

14 saat etrafımızda moloz vardı, hiçbir temasımız olmadı. ‘Anne neden bana çay yapmadın, kahvaltı yapmadın’ diyordum. Oğlumun sonu geldi sandım ama dışarıdan babamızın sesini de duydum. Babam gelirse beklerim dedi. Her zaman bir şeyler alacağımı söyledim. Uyumamaya çalıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu