Haber

Gaziemir’in tema parklarına büyük ilgi

Gaziemir Belediyesi tarafından hizmete açılan Köpek Parkı’na hayvanseverler, Kaykay Parkı’na ise sporsever gençler yoğun ilgi gösteriyor.

İlçede 160 park ve 601 bin 608 metrekarelik yeşil alanda faaliyetlerini sürdüren Gaziemir Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda özel kullanıma uygun tematik parklar inşa ediyor. Belediye tarafından hayvanseverlerin talebi üzerine yaptırılan Köpek Parkı ve kaykay tutkunu gençlerin yoğun talebini karşılamak için yapılan Kaykay Parkı yoğun ilgi görüyor.

Belediye tarafından 1.600 metrekarelik alana yaptırılan Köpek Parkı’nda hayvanseverler köpeklerini rahat bir şekilde gezdiriyor ve eğittiriyor. Parkta köpeklerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan eğitim tüneli, atlama ringi, köpek eğitim tahterevalli ve yürüme köprüsü bulunuyor. Köpekler parkta güçlerini harcarlar ve diğer hayvanlarla sosyalleşirler. Çoğu çimden oluşan parkta 213 metrekarelik köpek oyun alanı, 34 metrekarelik köpek tuvaleti ve suluklar bulunuyor. Parkta amfi tiyatro ve hayvanseverlerin oturması için banklar bulunuyor. Köpek sahipleri de burada yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşiyor.

Kaykay parkuru konusunda gençlerden gelen taleplere kayıtsız kalmayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın hayata geçirdiği Kaykay Parkı, aksiyon tutkunlarının vazgeçilmez mekanı oldu. Gazikent Mahallesi’nde 800 metrekare alan üzerine kurulan Kaykay Parkı’nda rampa, bench ve box bulunuyor. Parka yoğun ilgi gösteren gençler, özel olarak tasarlanmış parkurlarda; kaykayları, patenleri ve bisikletleriyle özgürce spor yapıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cardak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu