Ekonomi

Bakan Bolat: Amacımız mal ve hizmet ihracatını artırmak

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2024 yılında her türlü zorluk ve koşula rağmen mal ve hizmet ihracatını artırmayı, ülke üretimine zarar verecek ithalatla etkin mücadele etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bakan Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bakanlıkta düzenledikleri uyum toplantısında gümrük müdürleri, gümrük koruma kaçakçılığı ve istihbarat müdürleri, laboratuvar yöneticileri ve tasfiye işletme yöneticileriyle bir araya geldiklerini belirtti.

Bolat, “2024 Hedefleri ve Değerlendirme Toplantısı”Ülkenin 620 milyar dolarlık mal ihracat ve ithalatı ile 150 milyar dolar hizmet ihracat ve ithalatının gerçekleştirildiği 154 gümrük idaresinin 2023 yılındaki performansını ele aldıklarını belirterek, 2024 yılı hedef ve beklentilerini paylaştıklarını belirtti.

Ticaret Bakanı Bolat şunları söyledi:

“Hedeflerimiz her türlü zorluk ve koşulda dahi mal ve hizmet ihracatımızı artırmak, ülkemiz üretimine zarar verecek yöntemlerle yapılacak ithalata karşı etkin mücadele yürütmek, her türlü ithalatı yakalamak olarak belirlenmiş ve paylaşılmıştır. Gümrüklerdeki zararlı ve kaçak eşya konusunda, dış ticaretimize önemli katkıları olan gümrük çalışanlarımıza ve toplantımıza teşekkür ederiz.” “Katılımcı yöneticilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

haberaricak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu