Haber

Artçı Sarsıntıların Ortasında 7. Katta Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremde, Hatay’ın Antakya ilçesinde ağır hasarlı binada bir kedi mahsur kaldı. Ağır hasarlı binaya giren Dursun Altıntaş, artçı sarsıntılarda 7’nci katta mahsur kalan kediyi kurtararak sahibine teslim etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde 10 il, ilçe ve köy yerle bir oldu.

Binlerce bina ağır hasar gördü. Hatay’ın Antakya İlçesi’nde 10 katlı binada ağır hasar meydana gelirken, ev sahibi depremde panikle terk ettiği kedisini evinde unuttu. Sarsıntının şokunu atlatan ev sahibi, kedisinin evden çıkamadığını görünce büyük acı yaşadı.

Düzce’den bölgeye giden Bipativer Derneği Lideri Dursun Altıntaş, artçı sarsıntılar yaşanınca binaya girdi, sahibinin ihbarı üzerine çöken merdivenlerin ortasından 7’nci kata çıktı, mahsur kalan kediyi bulup sakinleştirdi.

Dursun Altıntaş daha sonra sarsıntıların ortasında 7 kat aşağı inerek kutusuna koyduğu kediyi sahibine teslim etti. Kurtarma anını da kendi kamerası ile görüntüleyen Dursun Altıntaş, hem artçı sarsıntıları hem de ağır hasarlı binanın durumunu gözler önüne serdi. gözyaşlarını tutamadı.

İşte o toparlanma anları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu